Eesti hobune – Luunja – müüa

Eesti hobune – Luunja – müüa

Eesti Hobuse Luunja andmed

Staatus
Müügis ja otsib endale hoolivat omanikku
Sugu
mära
Sünniaeg
06.06.2021   (3 aastane)
UELN
233002100276521
Hobuslaste register
Värvus
Kõrb
Asukoht
Key Hobumajandus, Kadaka küla, Kohila vald, Raplamaa
Omanik
OÜ Key, Araka talu, Kohila, Raplamaa
Kasvataja
OÜ Key, Araka talu, Kohila, Raplamaa

Eesti Hobuse Luunja isa

Luunja isa Laser E003 (isa Laaser 833E (must), ema Rondo 3966E (kõrb), emaisa  Rodeo 726E) s.17.05.2013, tk.149cm, värvus: must. Äärmiselt rahulik ja meeldiv täkk (mära)karjas. Inimesega väga sõbralik. EHKAS iseloomustus: Väga hästi väljendunud tõutüübiga, märgatava soome hobuse mõjutusega. Sugutüüp väga hästi väljendunud. Täkk on suurema kasvulisem ja pilkupüüdev. Paaride valikul peab arvestama Raspel-liini suure osaga täku põlvnemises. Ei kanna lahjendavat (kollast) geeni. Pikema raamiga eesti hobune. Ilmekas, väga ilus pea, hea pikkusega kael, püstine abaluu, keskmine turi, tugev pikk nimme ja tugev, hea sügavusega laudjas. Esi- ja tagajalgade seis korrektne. Käik samuti korrektne ja sirgjooneline, aga jääb eest veidi kitsaks. Samm on vaba ja lõdvestunud, töötab hästi läbi selja ja astub selgelt üle jälje. Traav suure õhufaasiga ja hea pikkusega, aga tagajalad ei tule piisavalt keha alla. Jõuline, eest jääb veidi seotuks, aga korrektne rütm ja hea tasakaal. Galopis sooviks paremat selja hõivatust ja tasakaalu. Galopp on edasiviiv, tugev, aga vähese energiaga, ent siiski ülesmäge. Hüppel töötab läbi selja ja korjab hästi jalgu. Tugev ja tehniliselt korrektne. Aga innukust jääb veidi väheseks. Väga sümpaatne, ilusa värvusega, kuulekas ja meeldiv täkk.


Eesti Hobuse Luunja ema

Luunja ema  Ruupia 4141E (isa Rosett 600E, ema Amrita 3974E, emaisa Adam 717E) on 2007. aastal sündinud hiirja värvusega mära, kelle turja kõrgus on 143 cm. Eesti tõugu hobune paistab silma värvuste rohkuse poolest, siiski on hiirjas värvus siin suhteliselt haruldane, vaid umbes 5% populatsioonist. Hiirjas on üks ürg- ehk ulukvärvusi, selline, mis andis maastikuga sobiva kaitsevärvuse. Ruupia on suurepärane aretusmära, kes on seni ilmale toonud viis varssa. Teda iseloomustab see, et ta pärandab täkust sõltumata omaenda omadusi tugevalt järglastele. Ruupia isa Rosett oli hea liikumise ja hüppevõimega täkk, keda kasutati ratsahobusena Niitvälja ratsabaasis ning kes elas 30-aastaseks. Rosett omakorda kuulub Raspel 70E liini, millest on pärit mitmed galopihobused.


Sugupuu

Võta julgelt meiega ühendust

Sulle pakkus Eesti hobune Luunja huvi? Võta julgelt ühendust ja räägime Luunjast täiendavalt edasi. Tule kohale ja too talle porgandit.

Helista julgelt: 512 9686 (Key)

Eesti hobune Luunja galerii

Tutvu meie müügis olevate hobustega

Eesti hobune – Teiki – müüa

Eesti hobuse Teiki galerii ...

Eesti hobune – Artemia – müüa

Eesti hobune Artemia galerii ...

Eesti hobune – Luunja – müüa

Eesti hobune Luunja galerii ...

Eesti tõugu ruun – Tallinn – müüa

Tallinn on raudja värvusega väga vahva  Eesti tõugu hobuse Tallinn galerii ...

Eesti tõugu täkk – Tarpan E023 – broneeritud

Tarpan on Key hobumajanduses sündinud eesti tõugu täkk, kes on mära Alma 4299E teine varss. Tarpan on sarnaselt oma ema ...