Eesti tõugu ruun – Avokaado – müüdud

Eesti tõugu ruun – Avokaado – müüdud

Avokaado on tulevikus potensiaalne sugutäkk arvestades oma liine. Tema isa Aksel on andnud küll palju järglasi, kuid oma liini edasi kandvaid sugutäkkusid on vähe. Tema emaliin on tugev aretusliin. Avokaado vanaema Adeelia on ka Key hobumajanduse peamise sugutäku Voore Tintini ema. Voore Tintin on andnud oma järglastele suurepärase iseloomu. Tema järglased on väga lihtsasti käsiteldavad selge peaga õpihimulised hobused. Avokaado on tugeva kehaehitusega ja täkuliku olemusega varss, kes sobib tulevikus nii aretustäkuks kui ka takistussõitu, koolisõitu ja rakendisporti.

Eesti Hobuse Avokaado andmed

Staatus
Müügis ja otsib endale hoolivat omanikku
Sugu
täkk
Sünniaeg
06.06.2019   (4 aastat 10 kuud)
UELN
233002100289919
Hobuslaste register
Värvus
Hall
Asukoht
Key Hobumajandus, Kadaka küla, Kohila vald, Raplamaa
Omanik
OÜ Key, Araka talu, Kohila, Raplamaa
Kasvataja
OÜ Key, Araka talu, Kohila, Raplamaa

Eesti Hobuse Avokaado isa

Avokaado isa Aksel 722E (e.Torma 3435E, ei.Toover 556E, i.Ando 537E) on 1999 aastal Saaremaal Pihtla hobukasvanduses sündinud halli värvusega täkk. Turjakõrgus 144cm. Kuiva konstitutsiooniga, hea tõutüübi ja välimikuga täkk. Aksel on hea vaba liikumisega ning hea hüppega perspektiivne täkk, keda tuleks võimalikult palju kasutada. Ta on litsenseeritud sugutäkk, kelle järglasi kokku 119 (16.10.2019). Akslile omistati 2018 aastal EHSi Aasta Täku tiitel. Aksel on oma kõrge vanuse kohta väga hea tervisega. Aksli isa Ando 537 E kasutati nooruses samaaegselt tööhobusena ja sugutäkuna. Ta oli nn arabiseeritud välimusega. Oli hea eksterjööriga, hea lihastuse ja tugevate jalgadega täkk. Puuduseks oli temperamendivaegus. Ando on andnud palju häid sugumärasid ja mitmeid täkke.


Eesti Hobuse Avokaado ema

Avokaado ema Voore Lolai (e. Adeelia 3860 E, ei: Ando 537 E; i: Laaser 833E) ema Adeelia on Key hobumajanduse põhilise sugutäku Voore Tintini ema. Lolai on suuremat kasvu eesti hobune. Harmoonilise ja feminiinse välimusega, rahuliku, kindla ja malbe iseloomuga. Selles liinis on väga ilusad eesti tõugu hobused.


Sugupuu

Võta julgelt meiega ühendust

Sulle pakkus Eesti hobune Avokaado huvi? Võta julgelt ühendust ja räägime Avokaadost täiendavalt edasi. Tule kohale ja too talle porgandit.

Helista julgelt: 512 9686 (Key)

Eesti hobuse Avokaado galerii