Eesti hobune – Tihvani

Eesti hobune – Tihvani

Tihvani on Key hobumajanduses sündinud mära, väga ilus ja feminiinne hobune. Ta on ema Tiivi esimene märavarss, kes on pärinud nii ema kui isa hea iseloomu ja välimuse. Kollasel Tihvanil, kellel valged märgised puuduvad, on kaunikujuline pea, säravad silmad ning metsik lakk. Kael on tal lühemapoolne. Päikesepaistelisel päeval kumavad Tihvani kasukast läbi rõõmutäppideks kutsutavad laigud, mille kohta on vanarahvas öelnud, et need ilmuvad siis, kui hobune head elu ja hoolitsust naudib. Tulevikus võiks Tihvani sobida nii vankrihobuseks ja ratsutamiseks kui suurepäraste geenidega sugumäraks.

Eesti Hobuse Tihvani andmed

Staatus
OÜ Key tulevane põhikarjamära
Sugu
mära
Sünniaeg
07.06.2015   (4 aastat 4 kuud)
UELN
233002100262615
Hobuslaste register
Värvus
Kollane
Asukoht
Key Hobumajandus, Kadaka küla, Kohila vald, Raplamaa
Omanik
OÜ Key, Pärnu mnt 234, Tallinn, 11624

Eesti Hobuse Tihvani isa

Tarpani isa Voore Tintin 869E (isa Tommi 698E, ema Adeelia 386E, emaisa: Ando 537E ) on litsentseeritud sugutäkk. Sündinud 02.06.2010, turja kõrgus 147cm, värvus kollane. Tintin saavutas 2012. aastal EHSi eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel I auhinna.  2014. aastal omistati Tintinile Toris hobuste sõidu ja veokatsetel eesti tõugu noorhobuste kahevõistluses I koht. Tintini isa Tommi on üks kahest elus olevast otsesest Tuki järglasest, kes oli pikka aega Taube liini ainus jätkaja.


Eesti Hobuse Tihvani ema

Tihvani ema ja ühtlasi Teni ema Tiivi 430E (isa Topper 596E, ema Rosiina 4080E, emaisa Rotser 742E) on sündinud 31.03.2009, raudjas mära, turja kõrgusega 144 cm. Tiivi saavutas 2012. aastal EHSi eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel I auhinna. Tiivi annab oma varssadele edasi oma suurepärast iseloomu. Tiivi sugupuust veel niipalju, et tema Saaremaalt Tõllustest pärit isa Topper käis nii adra kui ree ees, sobis ratsutamiseks algajatelegi ning sai 1999. aastal kuulsaks sellega, et tema hooleks usaldati laulupeotule vedamine. Topper paistis silma väga erilise tumevõigu värvusega. Pole võimatu, et mõni Tiivi või Tihvani järeltulijaist selle värvuse taas meie ette toob! Põnevaid värvusi kannab see mära oma vereliinides kaasas veelgi: Tiivi emaisa Rotser oli hõbegeeniga kõrb ja omakorda tema isa, kuulus Rokkar 713E oli hõbemust, müstilise hõbedase saba ja lakaga säravmust täkk. Saarlased ütlesid vanasti sellise värvuse kohta “Kärla sinine”, see nimi tulenes kohast Saaremaal, kus seda värvi hobuseid kõige enam sündis. Täiesti ebamaine värvus!

Võta julgelt meiega ühendust

Sulle pakkus Eesti hobune Tihvani huvi? Võta julgelt ühendust ja räägime Tihvanist täiendavalt edasi. Tule kohale ja too talle porgandit.

Helista julgelt: 512 9686 (Key)

Galerii: Eesti tõugu hobune Tihvani