Eesti hobune – Tihvani – müüdud

Eesti hobune – Tihvani – müüdud

Tihvani on Key hobumajanduses sündinud mära, väga ilus ja feminiinne hobune. Ta on ema Tiivi esimene märavarss, kes on pärinud nii ema kui isa hea iseloomu ja välimuse. Kollasel Tihvanil, kellel valged märgised puuduvad, on kaunikujuline pea, säravad silmad ning metsik lakk. Kael on tal lühemapoolne. Päikesepaistelisel päeval kumavad Tihvani kasukast läbi rõõmutäppideks kutsutavad laigud, mille kohta on vanarahvas öelnud, et need ilmuvad siis, kui hobune head elu ja hoolitsust naudib. Tulevikus võiks Tihvani sobida nii vankrihobuseks ja ratsutamiseks kui suurepäraste geenidega sugumäraks. Tihvani on 2018 aastal saanud algratsastuse Krista ja Marii-Heleen Raidmetsa juures.

Telma ülevaatuse kirjeldus 2018 (EHKAS)

  • Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp väljendunud, märalik. Konstitutsioonitüübilt kohev. Kehaehituselt allamäge. Jõudlustüübilt sammuhobuse tüüpi.
  • Väike, kuiv ja veidi nõguse profiiliga pea, lühemapoolne kael, lühike kukal, kõrgem kaela liitumine kehaga, keskmine rind, hea pikkuse ja keskmise kõrgusega turi, hea pikkusega, aga veidi pehmepoolne selg, pikk nimme, libajas ümar laudjas ja kõrge sabaasetus
  • Hea suurusega kabjad. Esijalgade seis lai, parem esimene jalg veidi koondvarbne. Keskmise pikkusega tugevad sõrgatsid. Tagajalgade seis harkvarbne.
  • Sammus kerib eest ja tagant, samas on elastne ja voolav, hea rütmiga ning tasakaalukas, energiline, töötab hästi läbi selja, astub piisavalt üle jälje, aga kerib veidi tagajalgu.
  • Traav on õlast veidi seotud, muidu heas tasakaalus ja hea rütmiga, elastne ja lennukas, aktiivne jalgade töö ning töötab hästi läbi selja.
  • Galopp heas tasakaalus, rütmikas, ent vähese lennufaasiga, sooviks paremat selja hõivatust ning hea jalgade töö. Hüppel kiirustab, keskmine hüppevõimsus, hea hüppetehnika, aga veidi hooletu, ökonoomne hüpe. Galopp parem kui traav.
  • Ilus, veidi allamäge, väga heade keha proportsioonidega, kuivade jalgadega, töökas ja sümpaatne hobune.

Eesti Hobuse Tihvani andmed

Staatus
Müüdud
Eesti hobune Tihvani on müüdud.
Sugu
mära
Sünniaeg
07.06.2015   (9 aastane)
UELN
233002100262615
Hobuslaste register
Värvus
Kollane
Mõõdud
137 - 175 - 17,5
Omanik
OÜ Key, Pärnu mnt 234, Tallinn, 11624
Tulemused
26.06.2018 - Raplamaa piirkondlik ülevaatus, Kohila - Hüpe 7.5 / Jalad 8.0 / Keha 8.0 / Samm 7.5 / Traav 7.5 / Tüüp 8.0 / Üld 8.0

Eesti Hobuse Tihvani isa

Tarpani isa Voore Tintin 869E (isa Tommi 698E, ema Adeelia 386E, emaisa: Ando 537E ) on litsentseeritud sugutäkk. Sündinud 02.06.2010, turja kõrgus 147cm, värvus kollane. Tintin saavutas 2012. aastal EHSi eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel I auhinna.  2014. aastal omistati Tintinile Toris hobuste sõidu ja veokatsetel eesti tõugu noorhobuste kahevõistluses I koht. Tintini isa Tommi on üks kahest elus olevast otsesest Tuki järglasest, kes oli pikka aega Taube liini ainus jätkaja.


Eesti Hobuse Tihvani ema

Tihvani ema ja ühtlasi Teni ema Tiivi430E (isa Topper 596E, ema Rosiina 4080E, emaisa Rotser 742E) on sündinud 31.03.2009, raudjas mära, turja kõrgusega 144 cm. Tiivi saavutas 2012. aastal EHSi eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel I auhinna. Tiivi annab oma varssadele edasi oma suurepärast iseloomu. Tiivi sugupuust veel niipalju, et tema Saaremaalt Tõllustest pärit isa Topper käis nii adra kui ree ees, sobis ratsutamiseks algajatelegi ning sai 1999. aastal kuulsaks sellega, et tema hooleks usaldati laulupeotule vedamine. Topper paistis silma väga erilise tumevõigu värvusega. Pole võimatu, et mõni Tiivi või Tihvani järeltulijaist selle värvuse taas meie ette toob! Põnevaid värvusi kannab see mära oma vereliinides kaasas veelgi: Tiivi emaisa Rotser oli hõbegeeniga kõrb ja omakorda tema isa, kuulus Rokkar 713E oli hõbemust, müstilise hõbedase saba ja lakaga säravmust täkk. Saarlased ütlesid vanasti sellise värvuse kohta “Kärla sinine”, see nimi tulenes kohast Saaremaal, kus seda värvi hobuseid kõige enam sündis. Täiesti ebamaine värvus!


Sugupuu


Eesti Hobuse Tihvani järglased

Võta julgelt meiega ühendust

Sulle pakkus Eesti hobune Tihvani huvi? Võta julgelt ühendust ja räägime Tihvanist täiendavalt edasi. Tule kohale ja too talle porgandit.

Helista julgelt: 512 9686 (Key)

Galerii: Eesti tõugu hobune Tihvani

Meil on veel palju teisi toredaid eesti tõugu hobuseid. Tutvu ka nendega!

Eesti hobune on väike, väle, vastupidav ja vähenõudlik, kuid kõige parema kaaslase ja lemmiku teeb „eestlasest“ hobuse sümpaatne iseloom. Ei ole selles suurte sporthobuste pretensioonikust ega raskeveohobuste ükskõiksust, eesti hobune on elav, elurõõmus ja asjalik, sõbralik ja suure töötahtega.

Tutvu meie märadega

Eesti hobune – Astilbe

Eesti hobuse Astilbe galerii ...

Eesti hobune – Ruupia 4141E

Ruupia on Key hobumajandusse 2013. aastal ostetud mära, kellel passis on värvuseks märgitud hiirjas. Ruupia on keskmist kasvu, kompaktse kehaehitusega, ...

Eesti hobune – Rani 4405E

Rani tuli Key hobumajandusse esialgu rendihobusena, kui otsustasime ta kaheks aastaks rendile võtta, sooviga saada temalt kaks järglast: üks kõrvi ...
Eesti hobune Rita (2018)

Eesti hobune – Rita 4544 E

Rita on 2016 aastal ostetud kifti šokolaadi värvusega hõbedane kõrb mära kellel puuduvad jalgadel märgised. Ta on väga feminiinse välimusega ...

Eesti hobune – Leiki 4556 E

Leiki on 2016 aastal ostetud halli värvusega mära. Leiki puhul on meie jaoks väga oluline tema suurepärane iseloom ning korrektne ...

Vaata lisaks

Kas tunned huvi ka meie müügis olevate hobuste vastu? Leia need kiirelt:

Key Hobumajandus: müügis Eesti hobused