Eesti hobune – Voore Lolai

Eesti hobune – Voore Lolai

Lolai on 2016 aastal ostetud raudja värvusega mära. Ta on väga meeldiva iseloomuga, rahulik ja sõbralik hobune. Välimuselt väga harmooniline ja feminiinne. Lolai ema Adeelia on samuti meie sugutäku Voore Tintini ema.

Lolai on pärit Anu Matsoo juurest Voore tallidest, kus on aretanud suurepäraseid eesti hobuseid. Voore Talle on tunnustatud “Parim tõuloomakasvataja 2007” tiitliga.

Voore Lolai ülevaatuse kirjeldus 2018 (EHKAS)

  • Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp hästi väljendunud, märalik. Konstitutsioonitüübilt kohev. Kehaehituselt tasakaalus. Jõudlustüübilt sammuhobuse tüüpi.
  • Kerge kuiv pea, lühemapoolne sirge kael, hea kaela liitumine, lai rind, hea pikkusega, keskmine turi, hea pikkusega selg, hea nimme, libajas, ümar või isegi renjas laudjas ja keskmine sabaasetus.
  • Piisava suurusega kabjad. Lühikesed jalad. Esijalgade seis lai. Tagajalgade seis kooskandne. Veidi lühike sõrgats. Käigul sammus sõuab, traavil korrektne. 4
  • Samm on hea rütmiga, voolav, energiline, hea selja tööga ning astub hästi üle jälje.
  • Traav on hea rütmiga, heas tasakaalus ja töötab läbi selja.
  • Galopp väga heas tasakaalus, elastne, aktiivne tagajalgade töö ning ülesmäge. Keha veidi takistab liikumist. Hea hüppevõimsus, sooviks paremat esijalgade tööd. Hea hüppetehnika, jälgib tõkkeid ja töötab seljast.
  • Väga meeldiv, töökas, elastne ja väga sümpaatne mära.

Eesti Hobuse Voore Lolai andmed

Staatus
OÜ Key põhikarjamära
Sugu
mära
Sünniaeg
07.07.2015   (9 aastane)
UELN
2330061ETR08315
Hobuslaste register
Värvus
Raudjas
Mõõdud
144 – 186 – 18.5
Asukoht
Key Hobumajandus, Kadaka küla, Kohila vald, Raplamaa
Omanik
OÜ Key, Araka talu, Kohila, Raplamaa
Kasvataja
Voore tallid OÜ, Voore tallid, Ohukotsu küla, Märjamaa vald, Raplamaa
Tulemused
26.06.2018 - Raplamaa piirkondlik ülevaatus, Kohila - Hüpe 8.0 / Jalad 7.0 / Keha 7.5 / Samm 7.5 / Traav 7.0 / Tüüp 8.0 / Üld 8.0

Eesti Hobuse Voore Lolai isa

Lolia isa Laaser 833E (isa: Laasik 711E; ema: Reesi 3450E; emaisa: Roolik 653E) on soome veresusega Lari liini kahest esindajast üks. Sündinud 2006 a. Ta on suuremat kasvu (tk. 150 cm), tugevama kehaehitusega universaaltüübiline täkk. Täku järglased on lihtsad saduldada ja tugeva kehaehitusega. Täku kasutamisel peab jälgima nii mära kui ka saadud järglase kapjade kuju. Ennekõike on tema kasutamine eesti tõus vajalik Lari liini jätkumise seisukohalt. Saavutanud 2009 a eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel vanemate täkkude kategoorias I auhinna.


Eesti Hobuse Voore Lolai ema

Lolai ema Adeelia 3860 E ( isa: Ando 537 E; ema: Roosi 3496 E; emaisa: Rips 662 E ) on sündinud 29.05.2001. tk.146 cm. Adeelia võitis Vabariiklikul Noorhobuste Näitusel 2003-ndal aastal “Parima Noormära” tiitli. Adeelia ema Roosi on tuntud „filmistaar”  (filmist “Loojangule vastu”) ja galoppide võitja, Adeelia isa Ando on jätnud väga palju suurepäraseid ja võimekaid järglasi.

Võta julgelt meiega ühendust

Sulle pakkus Eesti hobune Voore Lolai huvi? Võta julgelt ühendust ja räägime Voore Lolaist täiendavalt edasi. Tule kohale ja too talle porgandit.

Helista julgelt: 512 9686 (Key)

Eesti tõugu hobune Voore Lolai galerii

Meil on veel palju teisi toredaid eesti tõugu hobuseid. Tutvu ka nendega!

Eesti hobune on väike, väle, vastupidav ja vähenõudlik, kuid kõige parema kaaslase ja lemmiku teeb „eestlasest“ hobuse sümpaatne iseloom. Ei ole selles suurte sporthobuste pretensioonikust ega raskeveohobuste ükskõiksust, eesti hobune on elav, elurõõmus ja asjalik, sõbralik ja suure töötahtega.

Tutvu meie märadega

Eesti hobune – Astilbe

Eesti hobuse Astilbe galerii ...

Eesti hobune – Ruupia 4141E

Ruupia on Key hobumajandusse 2013. aastal ostetud mära, kellel passis on värvuseks märgitud hiirjas. Ruupia on keskmist kasvu, kompaktse kehaehitusega, ...

Eesti hobune – Rani 4405E

Rani tuli Key hobumajandusse esialgu rendihobusena, kui otsustasime ta kaheks aastaks rendile võtta, sooviga saada temalt kaks järglast: üks kõrvi ...
Eesti hobune Rita (2018)

Eesti hobune – Rita 4544 E

Rita on 2016 aastal ostetud kifti šokolaadi värvusega hõbedane kõrb mära kellel puuduvad jalgadel märgised. Ta on väga feminiinse välimusega ...

Eesti hobune – Leiki 4556 E

Leiki on 2016 aastal ostetud halli värvusega mära. Leiki puhul on meie jaoks väga oluline tema suurepärane iseloom ning korrektne ...

Vaata lisaks

Kas tunned huvi ka meie müügis olevate hobuste vastu? Leia need kiirelt:

Key Hobumajandus: müügis Eesti hobused