Eesti tõugu täkk – Ten

Eesti tõugu täkk – Ten

Ten on Key hobumajanduses sündinud hobune, kelle nimi (ten ingl k – kümme) tähistab seda, et ta on kümnes hobune, kes meie karja saabus. Ten on ühtlasi Key hobumajanduses aretatud hobustest esimene EHKASi (Eesti Tõugu Hobuse Kasvatajate ja Aretajate Seltsi) litsentseeritud sugutäkk ning Voore Tintini esimene litsentsi saanud järglane.

Ten on nii emalt kui isalt pärinud suurepärase iseloomu, olles selge peaga, usaldav, koostööaldis, rahulik, julge ja sõbralik täkk, kes on ka lihtsalt käsitletav. Välimuselt on Ten ilus korrektse kehaehituse, suurepärase ülesmäge liikumise ja väga hea tüübiga kollane hobune.

Tema head iseloomu näitab see, et kui me 2016. aastal Säreveres EHKASi eesti tõugu hobuste aastanäitusel käisime, käitus ta väga mõistlikult. Esimest korda treilerisse minnes kõndis ta usaldavalt omaniku järel ja pidas ka rahulikult ning leplikult vastu kogu treilerisõidu. Koos teiste täkkudega esitlusringis viibides oli ta suurepäraselt käsitletav ning väga viisakas. Loomulikult me hindame kõrgelt ka tema võimet kodus käekõrval märakarjast ilusasti mööda jalutada!
Teni aretaja ja omanik Key Kunman on öelnud

Tulevikus soovime, et Teni kasutataks sugutäkuna ning tahame temaga osaleda mitmevõistluses ja rakendispordis.

2016. aastal saavutas Ten EHKASi eesti tõugu hobuste aastanäitusel I auhinna. 2017. aasta kevadel on ta ratsastamisel Krista Raidmetsa juures Märjamaal. Ten on pakkuda soovijaile paarituseks.

Teni ülevaatuse tulemused

  • Väga tõutüüpiline ilma märgatava võõrveresuse mõjuta kergetüübilisem eesti hobune. Kaheaastasena eakohaselt arenenud sugutüüp.
  • Ilmekas pea, suur silm, väga hea kukal ja pea-kaela ühendus, lai rind, väljendunud turi, väga hea ülaliin.
  • Jalad tugevate liigestega ning piisavalt tugevate sõrgatsitega. Esijalgade korrektsus sirgjooneline. Tagajalgadel kerge harkvarbsus. Käigul aimatav sõudmine tagajalgadel.
  • Samm avar, hea üleastumisega ning piisava selja tööga.  Veidi pinges, aga lõdvestudes on vähe elastsust.
  • Traav selge kahetaktilise rütmiga, mis säilib hästi, jõuline ja ülesmäge, aga elastsust võiks rohkem olla.
  • Galopp eelistatud allüür, väga hea rütm, tasakaal ja kandvus.
  • Ilmekas, väga hea rühiga, kaheaastasena hästi arenenud, ülesmäge hobune. Temperamentne ja tähelepanelik meeldiva iseloomuga noor täkk.

Eesti Hobuse Teni andmed

Staatus
Pakkuda paarituseks
EHKAS litsentseeritud sugutäkk Ten ootab paaritussoove
Sugu
täkk
Sünniaeg
25.05.2014   (3 aastat 4 kuud)
Värvus
Kollane
Mõõdud
142 - 169 - 18
Asukoht
Ratsastamisel Märjamaal, Sipas
Omanik
OÜ Key, Pärnu mnt 234, Tallinn, 11624
Hobuslaste register
Tulemused
  • 17.09.2016 - Aastanäitus 2016, Särevere, Järvamaa - Hüpe 8.0 / Jalad 7.0 / Keha 8.5 / Samm 7.5 / Traav 7.5 / Tüüp 9.0 / Üld 8.0 - 1.auhind
  • 08.09.2016 - Raplamaa piirkondlik ülevaatus, Kohila - Galopp 8.0 / Jalad 8.0 / Keha 8.5 / Samm 8.0 / Traav 8.0 / Tüüp 8.0 / Üld 8.5

Eesti Hobuse Teni isa

Teni isa Voore Tintin 869E (isa Tommi 698 E, ema Adeelia 3860 E, emaisa: Ando 537 E ) on litsentseeritud sugutäkk. Sündinud 02.06.2010, turja kõrgus 147cm, värvus kollane. Tintin saavutas 2012. aastal EHSi eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel I auhinna.  2014. aastal omistati Tintinile Toris hobuste sõidu ja veokatsetel eesti tõugu noorhobuste kahevõistluses I koht. Tintini isa Tommi on üks kahest elus olevast otsesest Tuki järglasest, kes oli pikka aega Taube liini ainus jätkaja.


Eesti Hobuse Teni ema

Teni ema Tiivi 430E (isa Topper 596E, ema Rosiina 4080E, emaisa Rotser 742E) on sündinud 31.03.2009, raudjas mära, turja kõrgusega 144 cm. Tiivi saavutas 2012. aastal EHSi eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel I auhinna. Tiivi annab oma varssadele edasi oma suurepärast iseloomu. Tiivi sugupuust veel niipalju, et tema Saaremaalt Tõllustest pärit isa Topper käis nii adra kui ree ees, sobis ratsutamiseks algajatelegi ning sai 1999. aastal kuulsaks sellega, et tema hooleks usaldati laulupeotule vedamine. Topper paistis silma väga erilise tumevõigu värvusega. Pole võimatu, et mõni Tiivi või Tihvani järeltulijaist selle värvuse taas meie ette toob! Põnevaid värvusi kannab see mära oma vereliinides kaasas veelgi: Tiivi emaisa Rotser oli hõbegeeniga kõrb ja omakorda tema isa, kuulus Rokkar 713E oli hõbemust, müstilise hõbedase saba ja lakaga säravmust täkk. Saarlased ütlesid vanasti sellise värvuse kohta “Kärla sinine”, see nimi tulenes kohast Saaremaal, kus seda värvi hobuseid kõige enam sündis. Täiesti ebamaine värvus!

Võta julgelt meiega ühendust

Sulle pakkus Eesti hobune Teni huvi? Võta julgelt ühendust ja räägime Tenist täiendavalt edasi. Tule kohale ja too talle porgandit.

Helista julgelt:  512 9686 (Key)

EHKAS Aastanäitus 2016 – eesti hobune Ten

Eesti hobuse Teni galerii

Meil on veel palju teisi toredaid eesti tõugu hobuseid. Tutvu ka nendega!

Eesti hobune on väike, väle, vastupidav ja vähenõudlik, kuid kõige parema kaaslase ja lemmiku teeb „eestlasest“ hobuse sümpaatne iseloom. Ei ole selles suurte sporthobuste pretensioonikust ega raskeveohobuste ükskõiksust, eesti hobune on elav, elurõõmus ja asjalik, sõbralik ja suure töötahtega.

Tutvu meie täkkudega

Eesti tõugu täkk – Ten

Ten on Key hobumajanduses sündinud hobune, kelle nimi (ten ingl k – kümme) tähistab seda, et ta on kümnes hobune, ...
Loe Edasi

Eesti tõugu täkk – Voore Tintin 869E

Voore Tintin on Key hobumajanduse esimene hobune, kes osteti 2011. aastal. Kui Key hobumajanduse perenaine Key noorena Jägala tallides ratsutamas ...
Loe Edasi

Vaata lisaks

Kas tunned huvi ka meie müügis olevate hobuste vastu? Leia need kiirelt:

Key Hobumajandus: müügis Eesti hobused