Eesti tõugu täkk – Trühvel

Eesti tõugu täkk – Trühvel

Trühvel on täkk, kes on sündinud Key hobumajanduses. Ta on kogenud eesti tõugu mära Ruupia neljas varss.

Trühvel on kollast värvi, tüübilt rohkem oma emasse. Käitumine on täkulik, loomult iseteadlik. Trühvel on universaalset tüüpi eesti hobune. Ta on potentsiaalne tulevane sportponi, kellega saaks harrastada erinevaid hobuspordialasid, kuna tal on nii sitkust, kompaktsust kui sportlikkust ning väga hea liikumine!

Kaheaastane Trühvel on hetkel eakohaselt käsitletav. Tulevasel omanikul on võimalik Trühvlit kasvatada ja õpetada oma käe järgi.

Trühvli kirjeldus Eesti Hobuste Aastanäitusel 2017

 • Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta eesti tõugu hobune. Sugutüüp väga hästi väljendunud oma vanuse kohta.
 • Ilmekas väike pea, lühemapoolne kael, ilus rind, keskmine turi, tugev nimme ja laudjas. Heade proportsioonidega tihe kehaehitus. Väiksemakasvuline hobune.
 • Esijalgade seis korrektne. Tagumine vasak kand veidi loivav/logisev. Käik kitsamapoolne ja sõuab veidi.
 • Samm korrektne ja hea rütmiga.
 • Traav suure õhufaasiga, avar, hoogne, hea rütmiga ning töötab hästi läbi selja.
 • Galopis töötab samuti hästi läbi selja ning on hea rütmiga, kerge ja heas tasakaalus. Hüppel intelligentne ning hea tehnikaga. Korrektne hüppeliigutus ja väga innukas.
 • Rahulik, tasakaalukas, sümpaatne, innukas ja koostööaldis noor täkk.

Trühvli ülevaatuse tulemused

 • Hea tõutüübiga, ilma märgatava võõrveresuse mõjuta eesti hobune. Sugutüüp ei ole kahe aastasena veel selgelt välja arenenud.
 • Ilmekas pea, pikem kukal, lühemapoolne kael, aga heade liitumistega. Avar ühendus pea-kaela vahel. Hetkel tagakõrge. Proportsionaalne.
 • Esijalgadel aimatav taatsirandmelisus. Tagajalgadel aimatav harkvarbsus. Seis avar ja sirge. Käik korrektne ja sirgjooneline.
 • Sammus astub üle jälje. Energiline ja selge nelja taktiline rütm.
 • Traav hea tõukega, avar, puhta ja selge rütmiga ning püsib hästi tasakaalus.
 • Galopp on suur, korrektse rütmiga, heas tasakaalus ning hästi hõivatud tagaosal.
 • Sotsiaalne, suhtlemisaldis ja näitas head õpivõimet ning kohanemist uute olukordadega. Kuulekas hobune.

Eesti Hobuse Trühveli andmed

Staatus
Pakkuda paarituseks
Sugu
täkk
Sünniaeg
04.05.2015   (3 aastat 7 kuud)
UELN
233002100262515
Hobuslaste register
Värvus
Kollane
Mõõdud
141 – 166 – 18,5
Asukoht
Key Hobumajandus, Kadaka küla, Kohila vald, Raplamaa
Omanik
OÜ Key, Pärnu mnt 234, Tallinn, 11624
Tulemused
 • 15.09.2017 - Raplamaa piirkondlik ülevaatus, Kohila - Galopp 8.0 / Jalad 7.0 / Keha 7.5 / Samm 7.5 / Traav 8.0 / Tüüp 7.5 / Üld 8.0
 • 18.11.2017 - Eesti Hobuste Aastanäitus 2017, Särevere - Tüüp 8.0 / Keha 8.5 / Jalad 7.0 / Samm 7.5 / Traav 7.5 / Galopp/hüpe 8.0 / Üld 8.0

Eesti Hobuse Trühveli isa

Trühvli isa Voore Tintin 869E (isa Tommi 698 E, ema Adeelia 3860 E, emaisa: Ando 537 E ) on litsentseeritud sugutäkk. Sündinud 02.06.2010, turja kõrgus 147cm, värvus kollane. Tintin saavutas 2012. aastal EHSi eesti tõugu noorhobuste üleriigilistel jõudluskatsetel I auhinna.  2014. aastal omistati Tintinile Toris hobuste sõidu ja veokatsetel eesti tõugu noorhobuste kahevõistluses I koht. Tintini isa Tommi on üks kahest elus olevast otsesest Tuki järglasest, kes oli pikka aega Taube liini ainus jätkaja.


Eesti Hobuse Trühveli ema

Trühvli ema Ruupia 4141E (isa Rosett 600E, ema Amrita 3974E, emaisa Adam 717E) on 2007. aastal sündinud põneva hiirja värvusega mära, kelle turja kõrgus on 143 cm. Eesti tõugu hobune paistab silma värvuste rohkuse poolest, siiski on hiirjas värvus siin suhteliselt haruldane, vaid umbes 5% populatsioonist. Hiirjas on üks ürg- ehk ulukvärvusi, selline, mis andis maastikuga sobiva kaitsevärvuse. Ruupia on suurepärane aretusmära, kes on seni ilmale toonud viis varssa. Teda iseloomustab see, et ta pärandab täkust sõltumata omaenda omadusi tugevalt järglastele. Ruupia isa Rosett oli hea liikumise ja hüppevõimega täkk, keda kasutati ratsahobusena Niitvälja ratsabaasis ning kes elas 30-aastaseks. Rosett omakorda kuulub Raspel 70E liini, millest on pärit mitmed galopihobused.


Sugupuu

Võta julgelt meiega ühendust

Sulle pakkus Eesti hobune Trühveli huvi? Võta julgelt ühendust ja räägime Trühvelist täiendavalt edasi. Tule kohale ja too talle porgandit.

Helista julgelt:  512 9686 (Key)

Müügis oleva Eesti hobune Trühvel videod

Müügis oleva Eesti hobune Trühvel galerii

Meil on veel palju teisi toredaid eesti tõugu hobuseid. Tutvu ka nendega!

Eesti hobune on väike, väle, vastupidav ja vähenõudlik, kuid kõige parema kaaslase ja lemmiku teeb „eestlasest“ hobuse sümpaatne iseloom. Ei ole selles suurte sporthobuste pretensioonikust ega raskeveohobuste ükskõiksust, eesti hobune on elav, elurõõmus ja asjalik, sõbralik ja suure töötahtega.

Tutvu meie täkkudega

Eesti tõugu täkk – Ten

Ten on Key hobumajanduses sündinud hobune, kelle nimi (ten ingl k – kümme) tähistab seda, et ta on kümnes hobune, ...
Loe Edasi

Eesti tõugu täkk – Tarpan

Tarpan on Key hobumajanduses sündinud eesti tõugu täkk, kes on mära  Alma 4299E teine varss. Tarpan on sarnaselt oma ema Almale ...
Loe Edasi

Eesti tõugu täkk – Voore Tintin 869E

Voore Tintin on Key hobumajanduse esimene hobune, kes osteti 2011. aastal. Kui Key hobumajanduse perenaine Key noorena Jägala tallides ratsutamas ...
Loe Edasi

Eesti tõugu täkk – Trühvel

Trühvel on täkk, kes on sündinud Key hobumajanduses. Ta on kogenud eesti tõugu mära Ruupia neljas varss. Trühvel on kollast ...
Loe Edasi

Vaata lisaks

Kas tunned huvi ka meie müügis olevate hobuste vastu? Leia need kiirelt:

Key Hobumajandus: müügis Eesti hobused